Telefon ve Bilgisayar Arasında Kablosuz Dosya Transferi(Wi-Fi)

Teknolojinin ve yazılımların sürekli geliştiği dünyamızda gün geçmiyor ki hayatımızı kolaylaştıracak yeni bir şey olmasın 🙂
Kablo karmaşasını ortadan kaldıracak bu incelememizde aslında yeni olmayan fakat internet üzerinde de çok fazla anlatımı bulunmayan bir konuuyu ele alacağız. Kablosuz Dosya Transferi!

Akıllı telefonlarınız ile bilgisayarınız arasında kablo ihtiyacı olmadan dosya transferini birkaç alternatif yöntemle ve videolu anlatımla birlikte konumuzda bulabilirsiniz.

kablosuz dosya transferi,telefon,bilgisayar,wifi

Android telefonuzun üzerinde gelen dosya yöneticisi aracılığıyla ekstra bir programa ihtiyaç olmadan ve bazı eski sürüm androidlerde işe yaramayacak bu yönteme alternatif olarak sunacağımız 3.parti bir yazılım aracılığıyla bu işlemleri nasıl yapacağımızı inceleyelim.
Android işletim sisteminin çok eski bir sürümünü kullanmıyorsanız, android işletim sisteminin kendi içinde gelen dosya yönetisi aracılığıyla kablosuz dosya transferi yapmanız mümkün. Bu işlemi yapabilmeniz için telefonunuzun ve bilgisayarınızın aynı kablosuz ağa bağlı olması gerekmektedir. 
Android dosya yöneticiniz üzerinde ftp bağlantısını bulduktan sonra Ftp Sunucusunu Başlat dediğinizde telefonunuz size bir ftp adresi verecek port numarası ile birlikte. Bilgisayarınızda herhangi bir klasörde adres çubuğuna telefonunuzdaki ftp adresinin aynısını yazdığınızda telefonunuza bağlanmış olacaksınız. Telefonunuzdan bilgisayarınıza veya bilgisayarınızdan telefonunuza dosya aktarımını sağlayabilirsiniz.

Bazı eski sürüm Android işletim sistemi veya özelleştirilmiş rom’larda bulamayabileceğiniz bu özelliğe 3.parti bir yazılım olan ES Dosya Yöneticisi aracılığı ile de ulaşmanız mümkün.
Ayrıntılı uygulamasını Youtube videomuzda da bulabilirsiniz.

ES Dosya Yöneticisi Link: Google Play Store

Bir cevap yazın