PUBG’de En Çok Loot Çıkan Yerler, İstatistikler ve Araçların Doğduğu Yerler

pubg harita

PlayerUnknown’s Battlegrounds… Diğer bir deyişle PUBG. Günümüzün popüler oyunlarından olan PUBG oyuncuları için faydalı olabilecek birkaç ipucu ve istatistiğe değineceğiz bu yazımızda.

Bildiğiniz üzere oyunun başında uçaktan atlayarak haritanın bir bölümüne paraşütle iniş yapıyoruz. Haritada iniş yaptığımız bölümü tanıyor olmamız hayatta kalmamız adına önemli bir faktör. Zira lootun olmadığı veya az olduğu bölümde silah bulma ihtimaliniz düşük olacağı için rakiplerinize karşı bir adım geride oluyorsunuz. Loot bakımından zengin bir lokaysona iniş yapmanız oyunun kalanını silah ve teçhizat aramanıza gerek kalmadan rakiplerinizle savaşmanıza daha olanak sağlayacaktır. Belki uçağın güzergahına göre tanımadığınız veya loot bakımından fakir bir lokasyona iniş yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bu gibi durumlarda da en yakın araç ile hızlı bir şekilde farklı bir bölgeye geçiş yapmanız rakiplerinizden önce o bölgeyi lootlamanız da bir avantaj. Burada da haritanızda hangi noktalarda (spawn) araçların olduğunu bilmeniz hız avantajını elde etmenizi sağlar. İşte burada sizler için  aşağıda eklediğim görseller sayesinde oyunda bulunan haritalarda hangi noktalarda araçların doğduğunu öğrenmeniz mümkün. Yine loot bakımından en zengin noktların ısı haritası şeklinde görselleri de aşağıda bulabilirsiniz. Yüksek çözünürlüklü görüntü için lütfen resimlerin üzerine tıklayınız.

Miramar haritasında ısı haritası şeklinde loot yoğunluğunu içeren haritayla birlikte, araçların nerelerde doğduğuna ilişkin haritayı aşağıda bulabilirisiniz.

pubg miramar vechile map,pubg vechile locations,araba noktaları

PUBG Miramar Araç Noktaları (4120×4120) Resmi büyütmek için resme tıklayınız

pubg miramar loot map,loot locaiton,pubg

PUBG Miramar Loot Isı Haritası (4120×4120) Resmi büyütmek için resme tıklayınız

pubg erangel loot map,location,araba,silah,nokta

PUBG Erangel Loot ve Araç Haritası (4100×4100) Resmi büyütmek için resme tıklayınız

Oyunda haritada nerde neler var dedikten sorna biraz da oyun içi istatistiklere değinmek istiyorum. Oyunda en çok nerelere iniliyor, dürbünlü silahlarla en çok nerelere konuşlanılıyor, en çok hangi silahlar kullanılıyor vs.
Oyunda en çok tercih edilen ilk 10 silahın sıralaması şu şekilde;

Silah Popülerlik Ortalama Hasar
M416
1
25,83HP Avg. Damage
AKM
2
29,96HP Avg. Damage
QBZ95
3
26,19HP Avg. Damage
UMP9
4
25,94HP Avg. Damage
M16A4
5
28,07HP Avg. Damage
Beryl
6
28,75HP Avg. Damage
SKS
7
34,01HP Avg. Damage
SCAR-L
8
25,94HP Avg. Damage
S12K
9
13,49HP Avg. Damage
Vector
10
23,34HP Avg. Damage

Squad moddaki istatistiklere göre dürbünlü silahların en çok kullanıldığı alanlar ise şu şekilde;
sniper locations pubg sniper locations pubg sniper locations pubg

Bu yazı; Oyun kategorilerinde yazıldı.

Bir cevap yazın