İstenmeyen Reklam Mesajlarına RESMİ ÇÖZÜM! Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi

Merhaba!spam mail,spam sms,istenmeyen sms,reklam mesajı,izinsiz,reklam,mesaj,sms,e-posta,e-mail

Bugün birçok kişiyi ilgilendiren bir konuya değineceğim.
Eminim ki cep telefonunuza,e-mail adreslerinize gsm operatörlerinden,mağazalardan,tatil firmaları vb yerlerden reklam amaçlı SMS’ler,mailler veya sesli aramalar almışsınızdır ve maalesef ki bunları engelleyemiyorduk. Geçen aylarda yasalaşan izinsiz reklam mesajı gönderimine ilişkin düzenleme ise tam anlamıyla bu olayı çözemedi. Firmalar yasanın açıklarından yararlanarak ilgili mesajları göndermeye devam etti ancak birkaç gün önce karşılaştığım bir sistemi sizlere tanıtmakta fayda göreceğim.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının geliştirdiği  sayesinde istenmeyen reklam mesajlarının tespiti ve şikayeti konusunda ortaya daha etkili bir çözüm konmuş. Zira bazı mesajlar bir numara üzerinden değil firma adı şeklinde gelmekteydi. Böyle olunca numara tespiti veya gönderen tespiti yapamıyorduk. Ayrıca gönderilen mesajlar mesaj iptali için gönderilen linkler de pek güvenilir görünmüyordu. Kısaltılmış linkler olduğundan ve linkin resmi veya gerçek bir siteye gidip gitmediğinden emin olamıyorduk.

giriş için http://tiss.gtb.gov.tr/gtb/giris.xhtml adresine gidiyoruz. Sistem  henüz yeni olduğu için SMS şifre konusunda birkaç gün kadar sıkıntı yaşadık ancak bugün itibariyle SMS şifreleri almaya başladık. Sisteme giriş için TC Kimlik Numaranız, doğum yılınız ve cep telefonu numaranız gerekmektedir. Bu bilgilerle giriş yaptıktan sonra sisteme girenin siz olduğunu anlamak için telefonunuza bir sms şifresi gelecek, sms şifreyi de girdikten sonra şikayet paneline ulaşmış olacaksınız.

Şikayet talebinizi hangi doğrultuda yapacaksanız, ki bunlar SMS şikayet, e-mail şikayet,sesli arama şikayet olmak üzere 3 gruba ayrılmış bulunmakta, o bağlantıya tıklamanız halinde şikayet başvurusu yapabileceğiniz elektronik form sayfası açılacaktır. 3 ayrı grupta da aynı form bulunmaktadır. Buradan gerekli yerleri doldurarak şikayet talebinizi oluşturabilir, oluşturduğunuz şikayet talebinizin durumunu da şikayet durumu takibi linkinden takip edebilirsiniz.spam mail,spam sms,istenmeyen sms,reklam mesajı,izinsiz,reklam,mesaj,sms,e-posta,e-mailspam mail,spam sms,istenmeyen sms,reklam mesajı,izinsiz,reklam,mesaj,sms,e-posta,e-mail2spam mail,spam sms,istenmeyen sms,reklam mesajı,izinsiz,reklam,mesaj,sms,e-posta,e-mail

şikayet durum takibi,gümrük ve ticaret bakanlığı,istenemeyen sms,mail,spam
Umarız bu sistem dertlerimize deva olacak niteliktedir. Kısa sürede çözüme ulaşmanız dileğiyle esen kalın.

 

Bir cevap yazın