Bir Delinin Hatıra Defteri’nde Karaborsaya SON!

Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncularından Erdal BEŞİKÇİOĞLU, Rus yazar Gogol’un ünlü Bir delinin hatıra defteri,erdal beşikçioğlu,tiyatro,oyuneseri olan Bir Delinin Hatıra Defteri’ni 2008’den beri oynamaktadır.  İlk günden beri kapalı gişe oynayan oyuna bilet bulmak çok zor. Satışa çıkan biletlet çok kısa sürede tükeniyor.
Gişelerde geceden kuyrukta bekleyenler,internet satışlarıyla birlikte biletlerin kısa sürede tükenmesiyle birlikte kuyrukta bekleyen kişilerin bilet alamaması durumunu da ortaya koyuyor.
Daha önce benim de birkaç kez yeltendiğim ancak bilet bulmanın gerçekten çok zor olduğu bir tiyatro oyunu… Biletler genelde karaborsacılar tarafından toplu olarak alınıp 15-20 katı bedellere satılmaktadır. Gişede 10 lira olan bilet karaborsada 100-150-200 TL’ye kadar satılmakta. Bu durumdan şikayetçi olan izleyicilerden gelen talepler üzerine Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt bilet satışlarının TC Kimlik numaraları üzerinden yapılacağını duyurdu. Bu sayede her kişi 1 bilet sahibi olabilecek, 1’den fazla bilet alımının önüne geçilecektir.

Kaynak: Milliyet, Hürriyet

Bu yazı; Türkiye kategorilerinde yazıldı.

Bir cevap yazın