Değiştirilemeyen İnternet Giriş Sayfası Çözümü

Eğer Internet Explorer veya Chrome’da internet seçeneklerine girdiğinizde “giriş sayfası” bölmesi deaktif görünüyor,yani orayı düzenleyip/değiştiremiyorsanız çözümü için aşağıdaki adımlardan dilediğinizi uygulamanız gerekecektir.
Internet Explorer için:
değişmeyen anasayfa,internet explorer anasayfa,giriş sayfası,değişmiyor,deaktif,pasif,anasayfa virüsü

1) Başlat / Çalıştır / Regedit / HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Internet Explorer / Main anahtarında bulunan adresi değiştirin.  (Bu değişiklik orayı deaktif konumdan kurtarmaz,sadece adres değişmiş olur ama hala deaktiftir.)
ya da,
2) HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Internet Explorer \ Control Panel
Dizinini takip ederek git. Yan Tarafta Bulunan Homepage‘e sağ tıklayıp Değiştir i seç “1″ olan değeri “0″ olarak değiştir.  (Bu adımı uygulamanız önerilir,çünkü adres bölmesini deaktif konumdan ,aktif (düzenlenebilir) konuma geçirecektir,dolayısıyla dilediğiniz zaman girip elle değiştirebilirsiniz)

Chrome için çözüm:

Google Chrome’da bu sorunu yaşayanlar Chrome ikonuna sağ tıklayıp özelliklerden, kısayol sekmesinde Hedef satırının sonunda ek bir adres varsa onu silip uygula diyerek düzeltebilirler.Çözüm işe yaramazsa Chrome eklentilerini kontrol etmeniz önerilir.Yabancı bir eklenti varsa onu deaktif edip silmeniz sorunu muhtemelen çözecektir. Eklentilere,
chrome://extensions/ adresinden veya ayarlara girip soldaki menüden uzantılara girerek ulaşabilirsiniz.
chrome anasayfa değişmiyor,chrome giriş sayfası,nasıl değiştirilir,chrome anasayfa virüsü

Bir cevap yazın