Android Yazılımları Bilgisayarınızda Çalıştırın (Anroid Emulator/Player)

Yer yer Android uygulamaların bilgisayar programları ile yarışır hale geldiği çağımızda zaman zaman bu uygulamaları bilgisayarlarımızda çalıştırma ihtiyacı duyuyoruz. Oyunları,programları bilgisayarımızda denemek istiyoruz.Ancak işletim sistemlerinin farklılığından ötürü dosyaların genelde o işletim sistemine özgü cihazlarda çalışabildiğini biliyoruz. Yani MAC için yazılmış bir yazılımı Windows altında çalıştıramazsınız veya Windows için yazılmış bir oyunu Android cihazınızda çalıştıramazsınız.android emulator windows, bluestacks,android player,apk,google playBu soruna bir çözüm bulmak için çeşitli yazılımlar geliştirildi ve bunlara emulator deniyor. Yani Windows cihazınıza kurduğunuz Linux Emulator ile Linux yazılımlarınızı Windows altında çalıştırma imkanına sahip olabiliyorsunuz.

Burada bahsedeceğim BlueStacks uygulaması ile bu işlem mümkün hale geliyor. 10 MB boyutundaki BlueStacks uygulamasını aşağıda verdiğim adresten indirdikten sonra tüm Android oyun ve uygulamalarına bilgisayarlarınızdan ulaşabileceksiniz. Oyun ve uygulamalara erişebilmeniz için Play Store hesabına ihtiyacınız olacak. Gmail hesabınız varsa rahatlıkla erişebilir yoksa da ücretsiz olarak Gmail hesabı edinebilirsiniz.

Sade bir arayüze sahip olan BlueStacks uygulamasında yapmanız gereken tek şey istediğiniz oyun veya uygulamanın üzerine çift tıklayıp indirmek olacak. Google Play Store‘da bulunan Real Racing 3FIFA 14Temple RunVirtua Tennis ve pek çok kişinin sinirini bozan Flappy Bird oyununda yer aldığı programı ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz.

bluestacks app player,emulator,android

Bir cevap yazın