Yandex Toloka Nedir, Nasıl Para Kazanılır?

yandex toloka,nedir,nasıl para kazanılır
Yandex’in yeni oluşturmuş olduğu Yandex Toloka Platformu, sisteme kayıt olan kullanıcılar aracılığıyla  belirtilen temel birkaç eğitimin ardından size verilen görevleri,  içerik analizi ve değerlendirmesi yaparak para kazanmanız mümkün. Sistemde belirtilen görevlerin bir kısmı sadece mobil platformlar için bir kısmı ise sadece masaüstü platformları için tasarlanmış. Görevlerin getirileri ise görevden göreve değişmekte.

Sistemi kullanmaya başlamak için ilk önce bir Yandex hesabınızın olması gerekiyor. Yandex hesabınız yoksa https://mail.yandex.com.tr/  adresinden yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Yandex hesabınız varsa direkt https://toloka.yandex.com.tr/ adresinden sisteme kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kayıt işlemi esnasında bildiğiniz dillere ilişkin bilgi de sisteme eklenmekte. İyi bilmediğiniz yabancı dilleri sisteme eklememeniz yararınıza olacaktır. Zira sizin için listelenen görevler belirtmiş olduğunuz dillere göre sisteme düşmekte. Eğer yeterli yabancı dil bilginiz yoksa, bu yapacağınız görevin performansına etki edecek ve ileride alacağınız görevleri de etkileyecektir. Görevler sekmesinden uygun gördüğünüz bir görevi seçip başlayabilirsiniz. Göreve ilişkin bilgilendirme, ilgili görevin sağ kımında bulunan “i” information veya görev talimatı kısmından ulaşabilir değerlendirme ve analizinizi nasıl yapacağınız konusunda bilgi alabilirsiniz.

toloka paralarım,para çekme,görevler
Şu an için Toloka platformunun desteklediği ödeme seçenekleri Yandex Money, PayPal, Skrill ve Privatbank şeklinde. Aşağıda para transferi durumunda gerçekleşecek komisyon oranları da belirtildi.

Para transferi komisyonu

Operatörler para transferleri için komisyon ücreti alırlar:

  • Yandex.Money : toplam tutarın %0,1’i.
  • PayPal: En fazla 7$ olma üzere toplam tutarın %2’si.
  • Skrill:  tutarın %1’i, artı Skrill’in döviz dönüşüm komisyonu (hesabınız Euro hesabı değilse)).
  • Privatbank: Herhangi bir komisyon alınmaz.
Bu yazı; İnternet kategorilerinde yazıldı.

Bir cevap yazın